EMPLOY ME: Pilotinių bandymų rezultatai
Europos šalims atveriant duris žmonėms iš viso pasaulio, darbo rinka keičiasi ir prisitaiko prie poreikių tų, kurie nusprendė ieškoti geresnių įsidarbinimo galimybių ir auginti vaikus užsienyje. Tai viena iš priežasčių, kodėl gimė projektas „EMPLOY ME”.
Projekto EMPLOY ME tikslas – tobulinti ir gerinti jaunų antrosios kartos migrantų įsidarbinimo įgūdžius, kuriant naujovišką mokymo turinį. Tyrimai rodo, kad ši grupė linkusi būti išstumta iš darbo rinkos, todėl mes siekiame patenkinti šį integracijos poreikį ir galiausiai paskatinti stiprinti bendruomenę. Siekiant didesnio poveikio, projektas orientuotas į dvi skirtingas grupes: pačius jaunuosius migrantus ir vietos jaunimo darbuotojus, pedagogus ir šios srities ekspertus.
Vykdant „EMPLOY ME” projekto įsidarbinimo priemonių rinkinio pilotinius bandymus, visos bendradarbiaujančios organizacijos iš tarptautinio konsorciumo atskirai organizavo bandomuosius renginius, skirtus projekto interneto svetainei ir įsidarbinimo priemonių rinkiniui įvertinti. Pirmame pilotinio bandymo etape dalyvavo vietos ekspertai ir jaunimo darbuotojai, dirbantys su projekto tiksline grupe. Antrame etape daugiausia dėmesio buvo skiriama patiems imigrantams, nes projektą įkvėpė konkretūs poreikiai ir iššūkiai, su kuriais jie susiduria savo naujosiose šalyse.
Pilotiniai bandymai su ekspertais ir jų atsiliepimai
Ekspertų pilotinių bandymų etape dalyvavo ekspertai iš visų projekto partnerių šalių (Lietuvos, Graikijos, Belgijos, Kipro, Ispanijos, Bulgarijos ir Čekijos). Iš viso įsidarbinimo priemonių rinkinį vertino 28 specialistai. Dauguma jų dirba organizacijose, padedančiose integruoti trečiųjų šalių gyventojus projekto partnerių šalyse. Kai kurie iš jų yra su jaunimu dirbantys asmenys ir pedagogai, kiti – žmogiškųjų išteklių specialistai, aktyviai įdarbinantys imigrantus (ypač IT srityje). Visi jie turėjo galimybę daugiau sužinoti apie projektą „EMPLOY ME” ir asmeniškai išbandyti platformą ir peržiūrėti teorinę medžiagą. Po to jie pateikė mums savo atsiliepimus.
Štai kokie buvo jų vertinimai:
- Apskritai minėtų ES šalių vyriausybės priima žmones iš užsienio, tačiau jos galėtų sukurti „draugiškesnę” sistemą atvykusiems, kurioje jie galėtų naudotis švietimo ištekliais ir įsidarbinimo galimybėmis.
- Jie taip pat užsiminė, kad daugeliu atvejų žmonės nežino savo teisių ir jiems dažnai reikia psichologinės ir susijusios su sveikatos priežiūra pagalbos. Tai dar viena sritis, kurioje ES vyriausybės turėtų imtis veiksmų, kad palengvintų integracijos procesą.
- Visiems imigrantų šeimų nariams turėtų būti teikiamos kalbos pamokos. Ne tik tėvams, bet ir jų vaikams. Suaugusiesiems tai reiškia geresnes įsidarbinimo galimybes, o jaunimui – geresnį išsilavinimą ir lengvesnį bendravimą.
Pilotiniai bandymai su imigrantais ir jų atsiliepimai
Antrasis bandomojo projekto etapas taip pat buvo sėkmingas! Iš viso į bandymus susirinko 123 imigrantai, gyvenantys Lietuvoje, Graikijoje, Belgijoje, Kipre, Ispanijoje, Bulgarijoje ir Čekijoje. Jie buvo pakviesti peržiūrėti įsidarbinimo priemonių rinkinį ir pareikšti savo nuomonę jį įvertinant. Visi labai džiaugėsi matydami, kad jų poreikiai yra tiriami ir tenkinami net ir mažesniu mastu. Jie entuziastingai tyrinėjo visus modulius, kuriuose buvo tokios temos kaip „Komandinis darbas”, „Derybų įgūdžiai”, „Lyderystė”, „Verslumas”, „Motyvacija” ir kitos. Jie galėjo pasitikrinti, kokias asmenines kompetencijas galėtų patobulinti. Kiekvienas modulis prasideda trumpu įvadu ir baigiasi praktine užduotimi. Praktiniai užsiėmimai patraukė visų dėmesį, nes tai ir smagus, ir informatyvus būdas tyrinėti ir ugdyti minėtus įsidarbinimo įgūdžius, kurie reikalingi kiekvienam darbuotojui asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.
Keletas svarbių įžvalgų, kuriomis jie pasidalino su mumis
- Jie džiaugėsi, kad platforma ir joje pateikiami ištekliai yra išversti į projekto partnerių gimtąsias kalbas įskaitant lietuvių, graikų, belgų, ispanų, bulgarų ir čekų, nes tai suteikia jiems galimybę tobulinti savo įsidarbinimo įgūdžius ir praktikuoti užsienio kalbas.
- Jie džiaugėsi, kad kažkas stengiasi suprasti jų poreikius ir sukurti internetinį portalą, kuris padėtų jiems mokytis ir tobulėti.
- Jie dalijosi mintimis, kad norėtų, jog jiems būtų suteikta daugiau praktinių išteklių, kuriuose jie galėtų įtvirtinti savo žinias.
Netrukus pradės veikti EMPLOY ME virtualioji akademija!
Gera žinia ta, kad jau esame pasiruošę migrantų poreikiams ir šiuo metu ruošiame EMPLOY ME virtualią akademiją, kurioje bus daugiau užduočių ir interaktyvių priemonių, padėsiančių imigrantams ugdyti įsidarbinimo įgūdžius, reikalingus geresnėms darbo ir karjeros galimybėms.
Projektas „EMPLOY ME” tik gerėja! Sekite naujienas!
Finansuoja Europos Sąjunga. Tačiau išreikštos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ir nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti už jas atsakingos. 2022-1-LT02-KA220-YOU-000089553